KONST / Litografier / Färglitografi 13658202
nr 1365 8202
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Kolorerad, Signerad, daterad 51. Motivet: 30x20 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 december 2020
kl 20:53:14
6/12 22:05:50
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner